Pardus Linux 17.2 64bit ve Eski Sürümleri

Pardus Linux 17.2 64bit ve Eski Sürümleri

"Pardus" , Türk gönüllü bilgisayar programcılarının yazdığı Linux tabanlı, ücretsiz lisansa sahip, (General Public License - GPL)-(bir bedel ödenmeden kullanılabilir, dağıtımı yapılabilir ve değiştirilebilir) bir işletim sistemidir. Windows’a rakip olarak geliştirilen bu işletim sistemi tamamen kendine özgü sistemiyle “kurmak-kullanmak” için bilgi birikimi gerektirmektedir.

Pardus” , Türk gönüllü bilgisayar programcılarının yazdığı Linux tabanlı, ücretsiz lisansa sahip, (General Public License – GPL)-(bir bedel ödenmeden kullanılabilir, dağıtımı yapılabilir ve değiştirilebilir) bir işletim sistemidir. Windows’a rakip olarak geliştirilen bu işletim sistemi tamamen kendine özgü sistemiyle “kurmak-kullanmak” için bilgi birikimi gerektirmektedir. Bu sebeple Linux tabanı hakkında bilgisi olmayan kişilerin direk kurmaya başlamasını tavsiye etmiyoruz. Aksi takdirde problemler yaşayabilirsiniz. Öncelikle kurulum ve kullanım bilgisi edinmek için araştırma yapmanızı öneriyoruz. Sitemizde yakın zamanda Pardus Kurulumu ve Kullanımı hakkında temel bilgiler verilecektir. Windows’tan ayrılan önemli bir özelliğini belirtmek gerekirsek; o da güvenlik diyebiliriz. .exe gibi uzantılara sahip, Windows’ta çalışan programlar Pardus-Linux’ta çalışmaz. Dünyada virüslerin hemen hemen hepsinin Windows için yazılması; Pardus-Linux’un güvenliğini artırıcı önemli bir özelliktir. Zaten sistemde çıkan hatalar, programlayıcılar tarafından hemen düzeltilip yayınlanmaktadır.


Kurulan Pardus 2013 KDE İndirme Linkleri:

Pardus 2013 KDE (32-bit) İndir

Pardus 2013 KDE (64-bit) İndir


Aşağıdaki Pardus işletim sistemleri Çalışan DVD tarzındadır. İndirdiğiniz dosyayı DVD ye yazdırdıktan sonra bilgisayarınızı açarken takın ve Pardusu kullanın.

Pardus Çalışan DVD 2011.2 (32-bit) İndir

Pardus Çalışan DVD 2011.2 (64-bit) İndir


Pardus Kurumsal 5 İndir (1.71 GB – iso Dosyası)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *