• CD ve DVD Programları
  • Dosya Paylaşımı
  • Antivirüs ve Güvenlik
  • Masaüstü-Tema Prog.
AbiWord
0

AbiWord

Hemen Indir
Tüm bilgiler
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

AbiWord, açık kod kaynaklı, ücretsiz bir kelime işlemci programıdır. Hepimizin bildiği Microsoft Word programı benzeri bir programdır. Yazı yazma işlerininizi kolayca yapabilirsiniz. AbiWord yazılımının Türkçe dil desteği de vardır.

AbiWord  Öne Çıkan Özellikleri

AbiWord, günlük işleriniz, kişisel ihtiyaçlarınız için veya birçok iyi eski yazı yazma eğlencesi için kullanışlı birçok özellik ile hızla en gelişmiş Kelime İşlemcisi haline geliyor. Bu tur, AbiWord‘un özelliklerinin bazılarına hızlı bir şekilde bakmanızı sağlar.

Çoklu platform

En sevdiğiniz Kelime İşlemcisinin, kullanmak istediğiniz işletim sisteminde tadını çıkarın – Windows, Linux, QNX, FreeBSD veya Solaris…

AbiWord çalıştırdığı işletim sistemiyle mükemmel bir şekilde entegre olacak şekilde tasarlanmıştır. Abiword, görüntü yükleme veya yazdırma yetenekleri gibi sistem tarafından sağlanan işlevselliği kullanacaktır.

Birlikte işlerlik

Dokümanlarınızı arkadaşlarınızla paylaşamayacağınız zamanlarda bir Kelime İşlemcisi ne işe yarar? AbiWord, OpenOffice.org dokümanları, Microsoft Word dokümanları, WordPerfect dokümanları, Zengin Metin Biçimi dokümanları, HTML web sayfaları ve daha pek çok endüstri standart doküman türlerini okuyabilir ve yazabilir.

Gelişmiş Doküman Düzeni

AbiWord’un gelişmiş belge düzeni seçeneklerini kullanarak, profesyonel, bilimsel veya okuma biçimlerinden istediğinizi (eğlenceli olanı) dokümanınıza ekleyin. Dokümanınızın görünümünü geliştirmek için tablolar, madde işaretleri, listeler, resimler, dipnotlar ve stiller kullanın.

Uluslararasılaşma

Dünyadaki herkes aynı dili konuşmadığından, AbiWord birçok farklı dilde gelir. AbiWord, yaygın olan ve olmayan pek çok dilde mevcuttur. Türkçe dil desteği vardır.

AbiWord’un yerleşik yazım denetleyicisini kullanarak belgenizdeki kötü yazım hatalarını içermediğinden emin olun. 30’dan fazla dilde sözlükler mevcuttur.

AbiWord sağdan sola, soldan sağa ve karma modlu metinleri destekler. Bu, Avrupa dillerini desteklemenin yanı sıra İbranice ve Arapça gibi dilleri de desteklediği anlamına gelir.

Posta birleştirme

On binlerce harften, elden mektubun yazılmasından nefret ediyor musun? AbiWord’un Adres Mektup Birleştirme özellikleriyle, AbiWord’un sizin için bu işi otomatikleştirmesine izin verebilirsiniz. Şablonlu bir belgeye eklenen özel alanlar, İlişkisel Veritabanları, Virgülle Ayrılmış Metin dosyaları veya Sekmeli Metin dosyaları gibi çeşitli kaynaklardan gelen verilerle otomatik olarak değiştirilebilir.

Bir sunucu ortamında AbiWord’u kullanmayı kolaylaştırmak için, AbiWord’de güçlü bir komut satırı arayüzü bulunmaktadır. Bu, form mektupları oluşturmanıza, belgeleri basmanıza veya AbiWord’un desteklediği herhangi bir dosya biçimine belgeleri dönüştürmesine olanak tanır . (hepsi komut satırından!)

Genişletilebilir Eklenti Mimarisi sayesinde AbiWord programı çok küçüktür ve çalışması çok az kaynak gerektirir. Eklenti sistemimiz, modern bir Kelime İşlemcisinden bekleyebileceğiniz tüm işlevselliği AbiWord’a vermek üzere tasarlandı. AbiWord’un işlevselliğini genişletmek için Doküman İthalatçılarından Eş Anlamlılar, Görüntü İthalatçıları ve Metin Özetleyicisine kadar çeşitli eklentiler kullanılabilir.

Benzer uygulamalar
Yapılan Yorumlar
AbiWord için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Menüyü Kapat
Menü