Inkscape 0.92.2

Inkscape 0.92.2

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu78.3 Mb
ÜreticiInkscape
İşletim Sistemihttps://media.inkscape.org/dl/resources/file/inkscape-0.92.2-x86.msi
Eklenme Tarihi4 ay önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (78.3 Mb)
278 kez indirildi

Puanlama

Güzel DeğilGüzel (Henüz Oy Verilmedi)
Loading...

Inkscape ücretli programlara çok iyi bir alternatif resim çizim programıdır. Profesyonel çalışmalar yapabileceğiniz program içerisinde çizim, boyama aracı, pek çok şekil, renk bulabilirsiniz. Webmasterlar web sitelerini yaparken sıkça bu yazılımı kullanırlar.

Inkscape önde gelen vektör editörlerinin tüm özelliklerine sahip olmasa da, en son sürümleri düzenleme yetenekleri ile temel vektör-grafik çizim ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılar. İnsanlar başarılı bir çok farklı projelerini (web grafik, teknik diyagramları, ikonlar, yaratıcı sanat, logolar, haritalar) Inkscape kullanarak yaptıklarını hergün raporlamaktadır.

Inkscape Vektörel Çizimden Bazı İpuçları:

  • Birkaç çizgiyi veya şekli birlikte büyültmek/küçültmek/taşımak istiyorsanız; kilitleme düğmesine basın.
  • Inkscape’de bir nesnenin altındaki nesneyi seçmek için fareyle nesnenin üzerine gelmeniz, Ctrl+Alt tuşunu basılı tutmanız ve nesne seçili hale gelene kadar farenin sol tuşuna basmanız yeterlidir.
  • Çalışmalarınızda kullandığınız PNG ve JPEG dosyalarını isterseniz SVG’nin içine gömebilirsiniz, böylece taşınabilirliği artırabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için “Efektler> Resimler> Resimleri Göm (Embed Images…)” yolunu takip edebilirsiniz. Bu işlemin SVG’nin boyutunun büyümesine yol açacağını unutmayın.
  • Çalışmalarınızı yayımlamadan önce çalışmanızda kullandığınız tüm metinleri “Yol> Nesneden Yola” aracıyla nesneye çevirdiğinizden emin olun. Böylece çalışmanızı görüntüleyen kişi sizin kullandığınız yazı tipine sahip olmasa bile çalışmayı sizin hazırladığınız biçimde görecektir.
  • Bulanıklıkla çalışılırken Inkscape yavaşlayabilir. Ayarlardan bulanıklığın görüntüleme kalitesini düşürerek hız kazancı sağlayabilirsiniz. Ayrıca bulanıklığı çalışmanızın sonlarına doğru uygulamak da hız kazandırır.

 

Kaynak: tr.wikipedia.org/wiki/

InkscapeInkScape vektörel çizim programı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Buraya bakabilirsiniz.

278 kez indirildi